Jeśli ktoś nabył wieczyste prawo do użytkowania danego oprogramowania to tym samym ma prawo aby taką licencję odsprzedać czy też udostępnić innej osobie. Czyli odsprzedaż posiadanej licencji jest możliwa. Dla tego tzw. “używane” licencje są tańsze niż oryginalne. Tak samo jak kupno używanej karty graficznej, konsoli czy samochodu.
Na podobnych do tej stronach często można znaleźć licencje, za które zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Niestety tak niska cena spowodowana jest tym, że sprzedawane licencje to prawdopodobnie tzw. licencje VLK (licencje wielostanowiskowe pozwalające jednym kluczem aktywować więcej niż jedną kopię systemu), których nie wolno dzielić i sprzedawać oddzielnie. Jeśli sprzedawca nabędzie licencję VLK pozwalającą aktywować np. 10 kopii systemu i taki klucz sprzeda osobno 10 użytkownikom wtedy taki system jest użytkowany niezgodnie z prawem. Oczywiście licencje LVK można sprzedawać ale jako całość a nie jako pojedyncze licencje.
Jak najbardziej TAK! Zgodnie z obowiązującym na terenie Unii Europejskiej prawem, potwierdzonym wyrokami TSUE (Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej) istnieje legalna możliwość odsprzedaży cyfrowych licencji oprogramowania (programów komputerowych, gier oraz oprogramowania) nawet jeśli EULA danego oprogramowania tego zabrania. Więcej informacji na temat legalności używanego oprogramowania znajdziesz w tym artykule: Tani Windows. Czy taki system jest legalny?
Kolejną z zalet kupowania “używanych” licencji jest to, że aktywują się one dokładnie tak samo jak licencje kupione od oficjalnych dystrybutorów. Nie ma konieczności używania specjalnych metod aktywacji, dzwonienia pod dziwne numery telefonów czy korzystania ze specjalnych serwisów aktywacyjnych. Po prostu podajesz kod licencji w okienku aktywacji systemu i tyle. Twój system jest w pełni aktywny i legalny.
Nasz sklep korzysta z protokołu HTTPS dzięki czemu przeglądasz stronę bezpiecznie gdyż cały ruch między Twoją przeglądarka serwerem jest szyfrowany. Cały proces płatności jest automatyczny i realizowany za pośrednictwem bramki Przelewy24 co gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych podczas procesu płatności. Alternatywną metodą płatności jest PayPal, który także jest jedną z największych firm zagranicznych realizujących płatności za pomocą art kredytowych i debetowych.
Po pomyślnej weryfikacji płatności sklep posiada jedynie ID danej transakcji. Całą reszta danych związanych z procesem przetwarzania płatności jest, w zależności id wybranego sposobu płatności, przetwarzana przez Przelewy24.pl lub PayPal.com
Prowadzona przez mnie działalność opiera się na zasadach obowiązujących osoby fizyczne prowadzące działalność nierejestrowaną.
Czym jest taki typ działaności? Wszystko na jej temat znajdziesz na rządowej stronie biznes.gov.pl.
W związku z tym, zgodnie z obowiązującymi przepisami (zwolnienie z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT.) jestem zwolniony z konieczności wystawiania faktur VAT.
A czy dostanę jakiekolwiek stwierdzenie zakupu?
Oczywiście. Zwolnienie z VAT nie zwalnia mnie z obowiązku wystawiania faktur na żądanie kupującego. Dla tego do każdego zamówienia automatycznie dołączana jest faktura zakupu.
Nasz system działa w pełni automatycznie. Zakupione klucze licencyjne wysyłane są na podany podczas składania zamówienia adres email natychmiast po potwierdzeniu płatności. Zazwyczaj zajmuje to do 5 minut. W niektórych przypadkach proces sten może się wydłużyć do 24 godzin. Po tym czasie jeśli dalej nie otrzymałeś od nas wiadomości email z zamówieniem skontaktuj się z nami za pomocą formularza reklamacyjnego dostępnego na stronie https://digitalkey.pl/reklamacja/
Zgodnie z obowiązującym na terenie Unii Europejskiej prawem, potwierdzonym wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) istnieje legalna możliwość odsprzedaży cyfrowych licencji oprogramowania (programów komputerowych, gier oraz oprogramowania) nawet jeśli licencja (EULA) danego oprogramowania tego zabrania. W tym wpisie można przeczytać więcej na temat tych wyroków: Tani Windows. Czy taki system jest legalny?
W skrócie: jeśli ktoś nabył wieczyste prawo do użytkowania danego oprogramowania (czyli nabył licencję od twórcy oprogramowania lub jego autoryzowanego sprzedawcy) to tym samym ma prawo aby taką licencję odsprzedać czy też udostępnić innej osobie.
Jedyny warunek jaki musi spełnić to odsprzedaż takiej licencji jednej. Niedopuszczalne jest sprzedawania tej same licencji kilku osobom. Nawet jeśli posiadamy prawo do licencji wielostanowiskowych możemy je odsprzedać tylko jednej osobie, która wykorzysta je na własne cele aktywując np. system Windows na komputerach w swojej firmie.
Kolejnym wymogiem jest to, że osoba która zdecydowała się odsprzedać swoją licencję innemu użytkownikowi jest zobowiązana do “odpięcia/deaktywacji” jej od swojego konta. W przeciwnym wypadku może dość do sytuacji, w której odsprzedany klucz nie pozwoli na aktywowanie naszego oprogramowania.
Dla tych nieco bardziej dociekliwych poniżej zostawiam linki do wyroków i ich uzasadnień:
Wszystkie licencje sprzedawane w naszym sklepie są w 100% legalne i gotowe do ponownej aktywacji. Jeśli którykolwiek klucz okaże się wadliwy i za jego pomocą nie będzie można aktywować oprogramowania zostanie on wymieniony na inny całkowicie za darmo.
Dodatków do każdego zamówienia dołączana jest faktura zakupu.
Jeśli podczas procesu aktywacji podany klucz produktu nie może być aktywowany należy sprawdzić czy:
wpisaliśmy poprawnie klucz produktu (zalecamy użycie metody kopiuj – wklej)
czy posiadany klucz jest przeznaczony do wersji systemu Windows lub pakietu Office który chcemy aktywować.
Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie a mimo tego oprogramowanie nie chce się aktywować nalży zgłosić reklamację.
Można to zarobić na dwa sposoby: odpowiadając na wiadomość email zawierającą zakupione licencje lub wypełniając formularz reklamacji dostępny na stronie https://digitalkey.pl/reklamacja/